Bestaande woningen

Zoekt u een huurwoning in Den Haag? Die vindt u via internet: www.woonnet-haaglanden.nl en in de wekelijks verschijnende woonkrant 'Beter Wonen in Haaglanden'. De krant is verkrijgbaar bij gemeentehuis, bibliotheek, ouderensteunpunten, een aantal grote supermarkten en natuurlijk bij de vestigingen van Haag Wonen.  

In de krant en op genoemde website treft u alle huurwoningen aan die de woningcorporaties in de regio Haaglanden aanbieden. U vindt er naast de kenmerken van de woningen ook foto’s en informatie over de buurt. Verder kunt u op basis van de slaagkans een betere afweging maken of u wilt reageren op de woning. De huurwoningen in Haaglanden (met uitzondering van het Westland) worden verdeeld via het zogenoemde aanbodmodel. De woningen zijn beschikbaar voor alle woningzoekenden vanaf 18 jaar.

U vindt de spelregels van het aanbodmodel hier en op de website http://www.woonnet-haaglanden.nl/.

 
Tijdelijk te huur

Haag Wonen biedt soms tijdelijke woningen aan, in een gebied waar veel huizen worden gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Dat is bijvoorbeeld in de wijk Morgenstond het geval.
Als oorspronkelijke bewoners daar verhuizen, laten zij nogal eens een woning achter die bijvoorbeeld pas over een jaar wordt afgebroken. Door zo’n woning tijdelijk aan anderen te verhuren, blijft de buurt leefbaarder dan bij leegstand.
Bovendien krijgen hierdoor mensen een kans op een woning die er via het gebruikelijke toewijzingsbeleid niet (snel) voor in aanmerking komen. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om studenten, jongeren en anderen die een éénpersoonshuishouden voeren.